in

YUHYUH ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim

Sosyal Medyada Her Gördüğünüze İnanmayın! Nihat Hatipoğluna Sorduğu İddia Edilen Soru

asdff

Ramazan aylarında Nihat Hatipoğlu sahur ve iftar vakti olmak üzere bir bir buçuk saat arası program gerçekleştiriyor ve bu programda çeşitli şeylerden bahsedip seyircilerden gelen soruları yanıtlamak için gayret ediyor. Bazen il dışından bile Nihat Hatipoğlu’na soru sormak için gelenler oluyor.

Nihat Hatipoğlu’nun programında başörtülü bir kadının Hatipoğluna “Hocam ameliyat anında namaz vakti gelirse ameliyatı bırakıp namaz kılmak daha fazla sevap değil mi” sorusunu sorduğu iddiası sosyal medyada hızla yayıldı.


Hocam ameliyat anında namaz vakti gelirse ameliyatı bırakıp namaz kılmak daha fazla sevap değil mi

Sosyal medyada insanlar bir haber, olay, bilgi gördüklerinde doğruluğunu kontrol etmeden kendi profillerinde paylaşıyor veya o görüşü başka ortamlarda savunuyor. Sosyal medya’da bir içerik gördüğümüzde doğruluğunu araştırmadan paylaşım yapmamamız gerekiyor. Bu konu için en yakın örnek Nihat Hatipoğlu’na tıp öğrencisinden gelen soru isimli paylaşımlar.

Nihat Hatipoğlu’na Böyle Bir Soru Sorulmamış

Nihat Hatipoğlu’nun yaptığı programların hepsi programın bitmesinin ardından YouTube’da paylaşılıyor. Geçmiş paylaşımlara bakarsak bahsi geçen kadının böyle bir soru sormadığını çok net bir şekilde görebiliriz. Tıp okuduğu ve ameliyat ile ilgili bir soru sorduğu sosyal medyada paylaşılan kadın aslında “Bayanların bazen saçını mesh etmek yerine ensesini mesh etmesi doğru mudur?” şeklinde bir soru yöneltiyor.

Sorunun orijinal halini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Türk Telekom Sil Süpür Çıkmıyor Hatasının Kesin Çözümü

Birbirinden Tatlı 8 Kedi Patisi Fotoğrafı

30 Saniyede 1.4 Milyon Takipçi Kazandı – Şampiyonlar Ligi Finalinde Sahaya Çıkan Kadın