in

Pegasus’un İzmir – İstanbul Seferini Yapan Uçak Pistten Aşağı Düştü!

Bugün akşam saatlerinde İzmir – İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi Pegasus’a ait olan ve içerisinde 177 adet yolcu olan yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na inerken pistten çıkıp havalimanının yanındaki boşluğa düştü. Pistten çıkmasının ardından uçak şiddetin etkisi ile üçe bölündü.

Bu üzücü olayın ardından hayatını kaybeden olmadığı açıklandı fakat görevlilerce çok sayıda yaralının olduğu belirtildi. Uçakta bulunan 2 pilotun durumu ağır, 52 yolcunun hastaneye sevk edildiği ve olay yerine ulaşmaya çalışan polis aracının da kaza yapmış ,5 polisinse yaralanmış olduğu söylentiler arasında yer alıyor.

Pegasus yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “İzmir Adnan Menderes-Sabiha Gökçen seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli uçağımız, bugün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmıştır. An itibarıyla, can kaybı bulunmuyor, yaralı yolcularımız hastanelere sevk ediliyor. Gelişmelerle ilgili bilgi verilmeye devam edilecektir.

İlgini çekebilir:  Google Play İçin JKS Dosyanızı Kaybettiyseniz Kesin Çözüm Burada!

Olay sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı uçuş trafiğine kapatılırken iniş yapmak isteyen uçakların ise İstanbul Havalimanı’na yönlendirildiği belirtildi.

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

Cappy Canavarı Hakkında Yapılmış En Komik Dedikoduları Derledik!

JSON Formatında Türkiye’nin İl / Şehir ve İlçeleri