in

HahaHaha SevimliSevimli YUHYUH ÜzüldümÜzüldüm SinirlendimSinirlendim

Oruç Tutarken Vakit Geçirmek İçin 10 Öneri

Oruç tutarken vakit geçirmeniz için sunduğumuz naçizane öneriler!

12 ayın sultanı olarak bilinen Ramazan ayı Mayıs’ın 5. gününün gecesi başladı. Milyonlarca Müslüman yılın ilk orucunu tutmak için sahura kalktı. İlk hafta yemek saatlerine olan alışkanlıktan dolayı erken saatlerde acıkmaya ve susamaya başlamak normal bir durum.

Eğer oruç tutarken vakit geçirmekte zorlanıyorsanız bu içeriğimiz tam size göre! Oruç tutarken vakit geçirmek için öneriler haberimizde.

Oruç Tutarken Vakit Geçirmek İçin Yapabileceğiniz Şeyler:

1) Kendinize Güzel Bir Spotify Listesi Oluşturun!

Spotify’da müzik dinleyin.

Spotify’da bulunan milyonlarca müzik içerisinden sevdiğiniz türden olanları belirleyip kendinize özel bir liste oluşturun. Oruç tutarken vakit geçirmek için ve aşağıdaki maddeleri uygularken kulağınıza hoş melodiler gelsin!

2) Kaliteli Filmler Keşfedin!

Netflix’te dizi, film izleyin.

Her yıl Dünya’da farklı kategorilerde binlerce dizi ve film çıkıyor. Bu filmler ve diziler arasından sevdiğiniz kategoride olanları belirleyip her gün bir bir izleyin. Birbirinden güzel dizilere başlayıp oruç tutarken kaliteli vakit geçirin.

İlgini çekebilir:  Bir İnsanın Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

Ayrıca dizi seçimi yapamıyorsanız bu işi bize bırakın! Sizin için derlediğimiz birbirinden mükemmel, sürükleyici 10 dizi! Tıklayarak haberimizi okuyabilirsiniz.

3) Sevdiğiniz Oyunları Oynayın!

Sevdiğiniz oyunları oynayın.

Savaş, simülasyon, strateji gibi bir çok oyun türü mevcut. En çok ilginizi çeken oyunu bilgisayarınıza, telefonunuza indirip vakit geçirebilirsiniz.

4) Sosyal Medyada Kedi Videoları İzleyin, Stalk Yapın!

Sosyal Medya’da gezinin!

Tabii ki kedi videoları işin şakası. Sosyal medyada birbirinden güzel ve eğlenceli içerikler hazırlayan hesaplar mevcut keşfederek takip edebilirsiniz!

5) İftar Yemeğinin Hazırlanmasına Yardım Edin!

Yemek yapın!

Ramazan ayının en güzel anları sevdiklerimizle iftar yaptığımız dakikalardır. Paylaşmanın ne demek olduğunu ve fazlasıyla empati yaptığımız bu ayda hepimiz iftara sevdiklerimizi çağırıp soframızı paylaşıyoruz. İftar sofrasında sizin de bir emeğiniz olsun. Bu sayede kaliteli vakit geçirmiş de olursunuz.

6) Sürükleyici Kitaplar Okuyarak Vaktin Nasıl Geçtiğini Unutun!

Kitap okuyun!

Dünya klasikleri ve edebiyatımızın harika kitaplarını okuyabilirsiniz. “Ben kitap okuyamıyorum” diyorsanız kendinize uygun kitabı henüz bulamamışsınız demektir. İlginizi çeken bir tür bulup o türün en ünlü kitapları ile işe başlayın.

İlgini çekebilir:  macOS İçin Temiz Flutter Kurulumu - Kolay

7) Sevdiğiniz İşlere, Hobilerinize Önem Verin

Hobiniz olan şeylerle uğraşın.

Hepimizin bir hobisi vardır. Enstrüman çalmak, bilgisayar oynamak… Bu hobilerimizi keşfettikten sonra sıkıldığınız anlarda yapabilirsiniz.

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

YSK İstanbul İçin Karar Açıkladı mı? SON DURUM

Pirinç Pilavı mı? Yoksa Bulgur Pilavı mı Daha Lezzetli?