in ,

Mars 2020 Aracı İle Mars’a İsmini Gönder!

Gelecek yıl Mars 2020 isimli uzay aracı keşfetmek adına Mars’a gönderilecek. Mars 2020 ile siz de isminizi Mars’a gönderebilirsiniz.

Mars’a gönderilecek olan Mars 2020 aracı Mars yüzeyine inecek ve Kızıl Gezegen’den çeşitli taş ve toprak örnekleri toplayacak. Mars’ın yapısı hakkında daha net bir bilgiye sahip olabilmek için önemli bir adım olacak.

Mars’a İsminizi Gönderin!

Nasa kendi web sitesi mars.nasa.gov web sitesi ile Mars’a isim göndermek adına insanlardan başvuru bekliyor. Bu başvuru sistemine en çok ilgi gösteren ülke sıralamasında Türkiye birinci sırada geliyor.

NASA’nın Gezegen Bilimi Departmanı Direktörü Lori Glaze, sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Bilimin sınırı yoktur, NASA her zaman yoğun uluslararası ilgiye ve uzay keşfinin heyecanına minnettardır” ifadesini kullandı.

İlgini çekebilir:  İlk Olarak 3310'da Çalışmış! Shazam'ın Muhteşem Hikayesi!

Mars’a İsim Nasıl Gönderilir?

Aşağıdaki adımları takip ederek isminizi kolayca Mars’a gönderebilirsiniz.

  1. Bu adrese giriş yapın.
  2. İsim, soyisim, ülke, posta kodu ve mail adresi bilgilerini girin.
  3. Send butonuna tıklatın.
  4. Yönlendirileceğiniz sayfadan biletinizi indirin!

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

Otoyolda Tavuk Yüzünden Kaza Olursa… Sürücülerin Komik Yorumları!

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur? Kayıp Kedi İlanı Ver!