in

ÜzüldümÜzüldüm

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur? Kayıp Kedi İlanı Ver!

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur? Kayıp Kedi İlanı Ver!

Her gün onlarca kedi sahibinin bir anlık dalgınlığı sonucunda kayboluyor veya yeni bir şeyler keşfetme amacı ile gittikleri yerden evlerine geri dönüş yolunu maalesef bulamıyorlar. Kediler bildiğimiz üzere çok hareketli hayvanlardır. Yerlerinde sabit durduklarını bir uyurken bir de yemek yerken görürüz. Hal böyle olunca kaybolan kediyi bulmak çok zor hale geliyor. Bu yazımızda kaybolan bir kedi nasıl bulunur konusuna değinip kayıp kedi ilanı ver alanında sizi bilgi sahibi yapacağız.

Kediniz kaybolduğunda telaş yapmamanız gerekiyor. Telaş yaptığınızda detaylı ve doğru bir şekilde düşünmeniz çok güç olacaktır. Bu nedenle sakin kalıp ne zaman kaybolmuş ve kaç saattir kedinizin kayıp olduğunu bulmanız gerekiyor. Bu bilgiler size kaybolan kedinizin evinden veya sizin yanınızdan ne kadar uzaklaştığını tespit etmenize yardımcı olacak. Eğer anlık gerçekleşen bir olaysa çevrenize dikkatli bir şekilde bakın, kedinizin ilgilenebileceği ve korkabileceği şeyleri tespit edin. Örneğin yemek, diğer kediler, köpekler..

İlgini çekebilir:  Yüzünüzü Güldürecek 12 Yemeksepeti Yorumu
Kayıp Kedi Nasıl Bulunur? Kayıp Kedi İlanı Ver!

Çevre araştırması sonuçsuz kaldıysa eğer kedinizin kaybolduğu hakkında daha kişinin bilgi sahibi olmasına ihtiyacınız var. Bu sayede gören kişiler sizinle iletişime geçebilir. Bunun için çevredeki barınakları arayıp kedinizin kaybolduğu konusunda haber verip görünüşünden bahsedebilirsiniz. Eğer böyle bir kedi görürlerse size mutlaka ulaşacaklardır.

Kayıp kedinizin daha büyük kitleye ulaşmasını sağlamak için Gören Duyan’da kayıp kedi ilanı ver işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gören Duyan’a gönderdiğiniz ilan dakikalar içerisinde onaylanacak, web sitesinde ve mobil uygulamasında paylaşılmaya başlanacak. Bu sayede kayıp kedi ilanınızı daha çok kişi görmüş olacak.

Gören Duyan gibi web sitelerinde kayıp kedi ilanları konularına göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede kedinizi bulan olmuş mu haberdar olabilirsiniz. Gören Duyan‘a sadece bir şeyi kaybolan değil eşya veya evcil hayvan bulan kişiler de ilan gönderebiliyor. Bu sayede eşyanın veya evcil hayvanın sahibi kişiler ilandaki numaradan bulan kişiye erişebiliyor. Gören Duyanbu işlemi sizin için kolay ve ücretsiz hale getirmiş bir sosyal sorumluluk projesi.

Kaybolan kediniz için afiş bastırıp sokaklara asabilirsiniz. Gören Duyan size bu konuda da yardımcı oluyor ve Gören Duyan yetkilileri ilanınız için tek kuruş ödemenize gerek kalmadan özel olarak A4 boyutunda dikkat çeken bir afiş tasarlıyor. Gören Duyan‘a kayıp ilanı göndermenizin ardından web sitesinde bulunan canlı destek bölümünü kullanarak ilanınız için bir afiş istediğinizi bildirebilirsiniz. Saatler içerisinde mail adresinize gönderilecektir.

İlgini çekebilir:  Facebook'un Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor!

Yazar: Cengiz Han Parlak

Hobi olarak yazarlık yapan bir sağlık meslek lisesi öğrencisi.

Mars 2020 Aracı İle Mars’a İsmini Gönder!

Ekrem İmamoğlu İle İlgili Paylaşılmış En Komik 7 İroni