in

YUHYUH SinirlendimSinirlendim

İstediği Alan Adını Dolu Görünce Sahibinin Evine Silahla Baskın Yaptı

Amerika’da yaşanan şaşkınlık veren bu olada, almak istediği alan adının başkası tarafından alınıp dolu vaziyete geçtiğini gören kişi alan adının yasal sahibine silah doğrulttu. Alan adının yasal sahibi mahkemeye başvurunca zanlıya hapis cezası verildi.

Amerika’da yaşayan sosyal medya giirişimcisi Rossi Lorathio Adams, almak istediği bir alan adının başkasına ait olduğunu fark etti. Alan ismini legal sahibinden kerelerce isteyen Adams, her denemede zafersiz oldu. İlk başlarda silah emojileriyle başlayan tehditler, ardından Adams’ın silahlı saldırıya dönüştü.

2015 yılında kurmuş olduğu State Snaps isimli sosyal medya platformunda kullanılan “do it for state” sloganından sonra platformu bu isim altına taşımak isteyen Adams, alan adının yasal sahibine karşı başarılı olamadı. Kuzeniyle birlikte plan yaparak yasal sahibin evine giren Adams, burada da beklenmeyen bir durumla karşılaştı. Ev sahibinin başına dayadığı silahla bilgisayarına girip alan adını transfer etmesini isteyen Adams, hiç beklemediği bir şekilde ev sahibi tarafından alt edildi. Yaşanan arbede sonucunda silahı alan ev sahibi, Adams ve kuzenini vurdu. Polislerin gelmesiyle yaralılar hastaneye kaldırıldı.

İlgini çekebilir:  Mars 2020 Aracı İle Mars'a İsmini Gönder!

Mahkeme kayıtlarında geçen bilgilere göre yıllardır süre gelen tehditlerin sonucunda oluşan bu durumda Adams ve kuzeninin haksız olduğu belirlendi. Adams’ın kuzenine, özel mülke izinsiz girme, hırsızlık ve adam öldürmeye teşebbüsten 20 yıl hapis cezası verildi. Adams da benzer sebeplerden ötürü suçlu bulundu, onun cezası ise cuma günü belirlenecek. Adams’ın da 20 yıl hapis cezası ve 250.000 dolar para cezasına çarptırılması bekleniyor.

Konya masaj salonu Hatay masaj salonu Denizli masaj salonu Kayseri masaj salonu

Kaynak: Webtekno

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

Direksiyonsuz Araba mı Olur? İşte Yeni Tesla Modeli

Twitter’da “Kızlar Tayt Giymemeli” Etiketi Gündemde Birinci Sıraya Yerleşti!