in

Cyberpanel phpMyAdmin Default Şifresini Öğrenme ve Değiştirme

Cyberpanel’i kurduğunuzda phpMyAdmin şifreniz rastgele bir değer olarak atanır ve sunucunuzdaki bir dosyaya kaydedilir. Cyberpanel tarafından atanan phpMyAdmin şifrenizi öğrenmek için sunucunuza SSH üzerinden erişiminiz olması gerekiyor.

ssh [email protected]

macOS kullanıcılarının SSH ile sunucularına erişmeleri için terminal ekranına yukarıdaki kodu yazmaları yeterli oluyor fakat Windows kullanıcılarının ek program indirilmesi gerekiyor. Windows kullanıyorsanız PuTTY programını ücretsiz olarak indirip sunucunuza bağlanabilirsiniz.

Sunucunuza bağlanmanızın ardından aşağıdaki komutu sunucunuzda çalıştırın. Bu kod sayesinde mysqlPassword dosyasında yazanları okuyabileceğiz.

cat /etc/cyberpanel/mysqlPassword

Ekranınıza gelen yazı sizin phpMyAdmin’e giriş şifreniz olacak. Kullanıcı adı root şifre ise ekrana gelen değer.

phpMyAdmin şifrenizi değiştirmek için phpMyAdmin’e giriş yapın. Genel ayarlar bölümünde parola değiştir yazısına tıklatın. Gelen ekrana ise şifrenizi iki kez yazıp kaydedin.

İlgini çekebilir:  YouTube'dan MP3 İndirmek İçin Muhteşem Platform

Önemli not: Şifrenizde Türkçe karakter kesinlikle kullanmamalısınız. Eğer Türkçe karakter kullanırsanız Cyberpanel üzerinden veritabanı işlemlerini hiçbir şekilde yapamazsınız ve “Cannot create database. Error message: 0” veya “Veritabanı oluşturulamıyor. Hata mesajı: 0” hatasını alırsınız.

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

JSON Formatında Türkiye’nin İl / Şehir ve İlçeleri

Reklamsız YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube’dan MP3 İndirmek İçin Muhteşem Platform