in

Amazon Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar?

Günümüzde sadece ülkemizde değil dünya genelinde de insanların çoğu alışveriş işlerini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Amazon danışmanı nedir, ne iş yapar sorusu tam da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Çünkü internet ortamından yapılan alışveriş potansiyelinin son yıllarda hızla artmasıyla birlikte birçok alışveriş sitesini bünyesinde toplayan ürün satış mağazaları kurulmuştur. Amazon’da bunlardan bir tanesi olmaktadır, eğer Amazon’da ürün satışı noktasında çok fazla bir tecrübeniz yoksa bazı zorluklarla karşılaşabileceğiniz gibi zarar etme ihtimaliniz bile olmaktadır. 

Bu yüzden eğer böyle bir sitede ilk kez satış yapacaksanız bizim size tavsiyemiz Amazon satış uzmanı aracılığı ile işe başlamanız olacaktır. Çünkü burada ürün satışını ve işletmenin doğasını öğrenme sürecini atlatana kadar biz uzmanla iş yapmanız sizi zarar etmekten kurtaracak ve işi öğrenme sürecinizi oldukça kısaltacaktır. Alanında iyi bir Amazon danışmanı nedir denildiğinde ilk akla gelen, sizlere güçlü bir pazarlama stratejisi kurmanızda ve Amazon’da ilk ticaretlerinizde neler yapmanız gerektiğini gösteren ve size daha ilk baştan kazanç sağlayan kişi gelmektedir.

Amazon danışmanınız sizin yerinize Pazar niş araştırmalarınızı ve sizinle aynı kulvarda yarışan rakiplerinizle fiyat analizlerinizi yaparak sizlere hedef kitlenize ürününüzü en uygun şekilde ulaştırmanızı sağlar. Yine bunların yanında işletmeniz için ileriye yönelik bir yol haritası çizer ve ne tarz ürünlerle daha başarılı olabileceğiniz hakkında sizleri bilgilendirir. Amazon’da yeni işe başlayan girişimciler ile Amazon satış danışmanları arasında işbirliği temeli olmaktadır. Peki, iyi bir Amazon danışmanı hangi nitelikleri taşımalı?

İlgini çekebilir:  Cappy Canavarı Hakkında Yapılmış En Komik Dedikoduları Derledik!

Amazon Danışmanı ve Taşıması Gereken Nitelikler

 • Günümüzde hemen her mesleğim danışmanlık hizmeti olduğu gibi Amazon’da başarılı satış yapmak içinde danışmanlık hizmeti alınması en doğru olanıdır. Peki, Amazon danışmanı ne iş yapar sorumuzun cevaplarına bakalım. Öncelikle Amazon’da yer alan ürünlerin sizlere tanıtımını yapar ve en çok araştırılan ve satılan ürünler hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapar.
 • Amazon’da ürün satışı ile ilgili edinmiş olduğu tüm beceri ve tecrübeyi sizlerle paylaşarak çok kısa sürede ortama adapte olmanızı sağlar. İyi bir danışman, son danışmanlık faaliyetlerinin örneklerini size sunarak sağladığı başarıları ortaya koyar.
 • Çünkü bu tür danışmanların satış yaptığı ya kendi sitesi ya da müşterilerinin bir e-ticaret sitesi vardır. Bu sebeple başarılarını incelemelisiniz. Aksi takdirde, Amazon danışmanı nedir,  iş yapar sorusunun cevabını yanlış kişide aramış olursunuz ve paranız boşa gidebilir.
 • İyi bir Amazon danışmanı asla vaktini ve vaktinizi boşa harcamaz ve sizi her türlü fırsatlardan anında haberdar eder. Sizin Amazon varlığınızı en kısa sürede güçlendirir ve işin ilerleyişi ile ilgili günlük rapor düzenler. 
 • İyi bir Amazon danışmanı sizin ürün listelerinizden bütün ürün çeşitlerine kadar kontrol eder ve ürün listelemeniz dâhil hemen hepsini olması gereken haline optimize ederek sitenize adeta yeniden bir hayat verir. Çünkü e-ticarette en önemli şeylerden bir tanesi listelemenin çok iyi hazırlanmış olmasıdır. İyi hazırlanan bir lise adeta sizin başarı anahtarınız olacaktır. Yine bunların yanında kaliteli hazırlanmış Amazon reklamları ürünlerinizi Amazon satış şartlarına göre ön plana çıkarır ve potansiyel müşteri sayınızı oldukça artıracaktır.
 • Amazon’da başarılı satış yapabilmeniz için danışmanınızın, hedef kitlenizin arama sorgularına göre onlarla eşleşen anahtar kelimeleri oluşturması ve ürünlerinizi Amazon SERP’e yükseltmesi gerekir.
 • Danışmanınızın burada sizlere belirleyeceği doğru anahtar kelimeler ile satışlarınızı oldukça artırabilir ve arama sıralamasında listelerinizi ön plana çıkarabilir. Bu yüzden Amazon SERP maksimum şekilde ön plana çıkarabilecek sıralama kurallarını anlayan birisi olması çok önemlidir.
 • İyi bir Amazon danışmanı ne iş yapar derseniz, profesyonel SEO yazılımının ne derece doğru kullanıldığını bilir ve bunlara dikkat eder. Yine de siz danışman olarak seçeceğiniz kişiye hangi Amazon araştırma araçlarını bildiğini ve onlarla nasıl çalışılacağını sormanızı öneririz.
 • Amazon danışmanı itibar yönetiminin Amazon’daki başarılarınızı ne derece etkilediğini iyi bilmelidir. Size ürün satışlarınızda yaşanılan olumsuz bildirimler ve şikâyetler noktasında nasıl davranmanız gerektiğini gösterir.
İlgini çekebilir:  Facebook'un Tasarımı Baştan Aşağı Değişiyor!

Amazon Danışmanı Amazon Yönergelerini Takip Etmeli

 • Sizin ve işinizin olumlu yönde ilerleme kaydedebilmesi için iyi bir Amazon danışmanı, bütün Amazon’u takip eder ve her tür olumlu gelişmeler ve son çıkan yeniliklerden sizi haberdar ederek güncellemelere gider.
 • Profesyonel Amazon danışmanı, neredeyse hemen tüm Pazar yeniliklerini takip eder ve bu yenilikler eşliğinde sizin pazarlama kampanyanızı düzenler. Bunun yanında iyi bir danışman satıcı merkezi ve Amazon A+ içerikleri hakkında birçok bilgiyi bilmeli ve sizi bu bilgiler ışığında yönlendirmelidir.
 • Amazon gibi pazarlar çok rekabetçi olup, bu gibi pazarlarda çok dikkatli olmalı ve çok iyi bir şekilde optimize edilmiş ürün listesi oluşturmalısınız. Yine iyi bir Amazon ppc ile reklamlarınızı ön plana çıkarabilir ve oldukça iyi satış başarıları yakalayabilsiniz. Bu yüzden özellikle Amazon gibi pazarlarda reklamcılığın önemi çok büyük olup, danışmanınız bu konuda sizi kesinlikle yönlendirmelidir.
İlgini çekebilir:  Pegasus'un İzmir - İstanbul Seferini Yapan Uçak Pistten Aşağı Düştü!

Instagram Reklamları: https://www.618media.com/instagram-reklamlari/
618media: https://www.618media.com/
Sosyal Medya: https://www.618media.com/sosyal-medya/

Yazar: Cengiz Han Parlak

Hobi olarak yazarlık yapan bir sağlık meslek lisesi öğrencisi.

Kolay Çikolatalı Mousse Tarifi

The Great Heist İle Maceraya Atılın!