in

SevimliSevimli YUHYUH

AdBlock Kapatın Uyarısını Engellemek

Reklam dolu site mi olur yahu? Siz de: “AdBlock’u kapattığımda nereye tıklasam ayrı sekme açılıyor, doğru düzgün haber bile okuyamıyorum, AdBlock açtığımda site kapatmamı istiyor ne yapacağımı bilemedim…” diyenlerden misiniz? Üzülmeyin çünkü biraz sonra söyleyeceğimiz yöntem ile istediğiniz sitede istediğiniz şekilde AdBlock ile dolaşabileceksiniz. Ama lütfen bizde değil…

İlk olarak AdBlock kapatın uyarısı veren web sitesini ziyaret edin. Uyarının çıkmasını bekleyin. Ardınan tarayıcının sağ üstünden eklentiye tıklayın. Daha sonra ögeyi engelle yazısına tıklatın.

Ögeyi engelle yazısına tıklamanızın ardınan karşınıza çıkan hatanıın üzerine tıklatın. Karşınıza çıkan iletide engelle butonuna basın. Bir daha o web sitesinde karşınıza AdBlock’u kapatın uyarısı ile karşılaşmayacaksınız.

Bu arada bilgi edinmek için ziyaret ettiğiniz web siteleri size o bilgiyi ücretsiz bir şekilde sağlayabilmek için size gösterdiği reklamlardan gelir elde ediyor. Web sitesi açmak ve web sitesini yürütebilmek çok maliyetli bir iş. Lütfen spam reklamlar yayınlayan web siteleri dışında AdBlock kapalı gezin ve o web siteleri olmasa, bilgi edinmek için ücret ödemeniz gerektiği aklınızda bulunsun. Eğer ki reklamlar engellemeye devam edilirse maalesef İnternetin kaçınılmaz geleceği bu.

İlgini çekebilir:  Wikipedia'dan Emre Belözoğlu'na Çirkin Saldırı! İsmini Ne Diye Değiştirdiler...

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

Kaza Geçirdikten Sonra Komaya Girdi, 27 Sene Sonra Uyandı!