in

153 Yaşlı İhbar Hattı Kuruldu!

Koronavirüs’ten en çok etkilenen yaşlı grubunu evde tutmak maalesef mümkün olmuyor. Devlet bu konuda tedbirler almaya çalışsa da maalesef insanlar dışarıya akın ediyor. Bu nedenle yaşlıların evden çıkmasını önlemek için bankları kaldırarak, ücretsiz toplu taşıma kartlarını ücretli yaparak önlem almaya çalıştılar fakat maalesef yeterli gelmedi.

Bugün saat 19 civarı yaşlılar için kısmi evden çıkma yasağı duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından yaklaşık bir saat sonra insanların sokakta gördükleri yaşlıları 153’ü arayarak ihbar edebilecekleri duyuruldu. Bu konuda ilk açıklamayı Nevşehir Belediyesi kendi hesabından “Yaşlı ihbar hattı ALO 153… 65 yaş üstü insanları sokakta görürseniz arayın.” tweetini atarak yaptı.

Bu konu üzerine Twitter kullanıcıları tarafından komik bir takım tweetler de atıldı. Haberimizin devamında bu tweetleri görebilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Damat Yanlışlıkla Gelinin Babası İle Evlendi!

1) “Dede Toplama Aracı”

2) İhbar edildiğinde ne mi olacak: 🙂

Yazar: Berkay Çatak

Öyle süper bir geliştirici değilim, kendimi anlatmam gerekirse kısaca her şeyi öğrenmek için el atan biri diyebilirim. Bu zamana kadar MeTekno.com adresinde ve Bqloo.com adresinde yazarlık yaptım. Birçok haber girerek kullanıcıların ilgisini en iyi çekecek konulara odaklandım. Hayatım boyunca da bunu devam ettireceğim.

21:00’da Tüm Türkiye Sağlık Çalışanlarını Desteklemek İçin Evlerinden Alkışladı!

En İyi Ortamda Sohbeti Yakalamak